+90 (544) 679 25 04

Hakkımızda

Ekon Konteyner Farkı

Türkiye’nin en eski konteyner firmaları arasında yer alan Ekon Konteyner; yük konteyneri, ISO yük konteyner, atık konteyneri gibi endüstriyel amaçlarla kullanılan konteynerlerin üretimini bizzat gerçekleştirmektedir. Ancak standartların dışına çıkarak; konteyner ev, prefabrik villa, ofis konteyner, yemekhane konteyner, cafe büfe konteyner ve özel tasarım konteyner gibi seçkin projelere de imza atmaktadır. ISO, TSE, CE ve diğer uluslararası sertifikalara uygun bir şekilde gerçekleştirdiğimiz konteyner imalatı, dünya standartlarındadır ve her bir konteynerimiz kişisel garantimiz ile satışa sunulmaktadır. Ekon Konteyner, isteklerinize uygun her konteyneri en uygun fiyatlar ile üreterek, sizin işletmenize de değer katmaya hazırdır.

Konteyner Sektörü

Konteyner çeşitleri, uluslararası yük taşıma ve nakliye işlemlerinin en önemli unsurudur. Hâlihazırda, dünya çapında 20 milyon adet yük konteyner olduğuna inanılmaktadır. Bu konteynerlerin taşıdıkları yükler, her gün farklı bir liman ve gümrükte işlem görmekte, ulusal ve uluslararası ticaretin önemli bir parçası olmaya devam etmektedir. Ancak konteyner çeşitleri sadece yük taşıyan yapılar değildir. Sağlam, dayanıklı ve yalıtımlı yapıları, onarın çok farklı kullanım amaçlarına da hizmet etmelerini sağlamaktadır. Konteyner ev, ofis konteyner, konteyner mutfak ve cafe büfe konteyner bunlardan sadece bazılarıdır. Görüldüğü üzere, konteyner çeşitleri bir hizmet binası ve/veya lüks konaklama yeri olarak da kullanılabilmektedir. Ancak kullanım amacı ne olursa olsun, her konteynerin sahip olması gereken bir özellik vardır: üstün üretim kalitesi.

Üretim Kalitesi

Üretim sürecindeki kalite ve profesyonellik, tüm konteynerlerin kullanım ömrünü ve verimliliğini doğrudan belirleyecektir. Konteyner çeşitleri, on yıllar boyunca ilk günkü sağlamlığında kullanılabilen ve bakım ile onarım giderleri çok az olan ünitelerdir. Hatta kullanım ömrünü tamamlamış yük konteynerlerini modifiye ederek, bir hizmet binası olarak kullanmak dahi mümkündür. Aynı şekilde, bir konteyner ev de size ömrünüz boyunca hizmet edecek ve hemen hiç onarım gerektirmeyecektir. Ancak tüm bunlar için, yukarıda da belirttiğimiz gibi deneyim, uzmanlık, titiz bir üretim süreci ve sektörde köklü bir geçmişe sahip olmak şarttır.