+90 (544) 679 25 04

Yatakhane Konteyner

Yatakhane konteyner


Konteyner Yatakhane Binaları

Yatakhane konteyner, bir şantiye alanındaki işçilerin uzun süreli barınma ve konaklama ihtiyaçlarını karşılayan ünitelerin ismidir. İnşaat sektörünün kapsamı oldukça geniştir ve çoğu inşaat ulaşımın zor olduğu yerlerde devam etmektedir. Bu gibi alanlarda işçilere yatıp kalkma yerleri temin etmek, yürürlükteki kanun ve mevzuatın gereğidir. Nitekim İşçi Sağlığı İş Güvenliği Tüzüğü ile Yapı İşlerinde Sağlık ve Güvenlik Yönetmeliği, bu konuları düzenlemektedir. Mevzuat gereği, şantiye alanlarında işçilerin yatakhane – soyunma yeri – dinlenme yeri – yemekhane – yıkanma yeri bulunan binalarda kalmaları şarttır. İşte yatakhane konteyner modelleri, tüm bu ihtiyaçları ve daha fazlasını en uygun maliyetlerle karşılayabilen pratik ve prefabrik ünitelerdir.


Yatakhane Konteyner Fiyat

Yatakhane konteyner fiyat seçenekleri, konteynerlerin sahip olduğu özelliklere ve üretim kalitelerine göre belirlenir. Konteyner yatakhane binaları, oldukça büyük ünitelerdir. Genellikle 3 veya 4 tanesi üst üste ve yan yana koyularak son derece geniş bir kullanım alanı elde etmek mümkündür. Bu durum, yukarıda da izah ettiğimiz gibi yasal zorunluluklardan kaynaklanır. Örneğin yürürlükteki yönetmelik gereği, yatakhane konteyner binalarının pencereleri açılır kapanır olmalı, havalandırma cihazı barındırmalı ve ünite başına hava hacmi en az 12 metreküp olarak hesaplanmalıdır. Aynı şekilde, ünitelerin gerekli ölçüde yalıtılmış olması gerekir. Yatakhane konteyner üniteleri, mevzuattaki tüm şartlara uygun yapılar olup, düşük maliyetle şantiye alanındaki işçilere konforlu ve rahat bir konaklama imkânı tanır.


Kiralık Yatakhane Konteyner

Şantiye alanlarındaki işler belirli bir süre sonunda sona ereceği için, çoğu firma kiralık yatakhane konteyner çözümüne yönelmektedir. Bu çözümde, yatakhane konteyner üniteleri satın alınmak yerine uzun süreliğine kiralanır. Kiralık yatakhane konteyner modelleri, sahip oldukları özellikler bakımından bir farklılık göstermez. Sadece uzun dönem kiralama işlemine konu olurlar. Çoğu açıdan, konteyner yatakhane binası kiralamak firmalar ve işletmeler için daha avantajlı bir çözümdür. Zira bu sayede maliyetleri daha da düşürmek mümkün olmaktadır. Elbette, kiralık da olsa, yatakhane konteyner üniteleri belirli bir kalite standardının altına düşmemelidir. Ekon Konteyner, EKYA isimli serisi ile kullanışlı, uzun ömürlü ve dayanıklı konteyner yatakhane üniteleri sunmaktadır.

 

Fiyat Teklifi Talebinde Bulunun

Konteyner Fiyat Teklifi