+90 (544) 679 25 04

Tehlikeli Atık Konteyner

Tehlikeli Atık konteyner


Tehlikeli Atık Konteyner Çeşitleri

Tehlikeli atık konteyner modelleri, tehlikeli atık sınıfına giren her türlü çevre ve insan sağlığına zararlı atıkların depolandığı ünitelerin ismidir. Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği ile, Çevre ve Orman Bakanlığı bu tip atıkların depolanmasını, saklanmasını, taşınmasını ve geri kazanılmasını çeşitli şartlara bağlamıştır. Mevzuat gereği, lisanslı bertaraf ve geri kazanım firmaları, tehlikeli atıkları bizzat fabrikadan veya üretim sahasından teslim alacak ve ya tamamen yok edecek, ya da geri dönüşüm işlemleri ile yeniden kazanacaktır. İşte bu teslim alma aşamasına kadar, her fabrika veya işletme tehlikeli atıkları mevzuata uygun üretilmiş tehlikeli atık konteyner çeşitleri içerisinde depolamak zorundadır.


Atık Konteyner Fiyatları

Her fabrika veya işletmenin ihtiyaç duyduğu tehlikeli atık konteyner çeşidi birbirinden farklıdır.  Zira üretilen atıklar çeşitli sınıflandırmalara tabi tutulmuş olup, tehlike düzeylerine göre ayrılmıştır. Örneğin fiziksel veya kimyasal olarak bir reaksiyona girmeyen atıklar ile, ekotoksisitesi son derece yüksek olan atıkların aynı ünitede depolanması mümkün değildir. Fabrika ve işletme sahipleri, tehlikeli atık konteyneri tesis ve binalardan uzak bir alana yerleştirmek ve zemini sızdırmaz, sağlam bir materyal ile takviye etmek zorundadır. Aynı şekilde depolanan maddenin türü tehlikeli madde konteyner üzerinde gösterilmeli ve atıklar kimyasal reaksiyona girmeyecek şekilde depolanmalıdır. Bazı atıkların günlük olarak fabrika dışarısına çıkarılması zorunluyken, bazıları 180 güne kadar tehlikeli atık konteyneri içerisinde saklanabilmektedir.Tehlikeli Atık Konteyner Satın Al

Tehlikeli atık konteyneri işletmenize özel olmalı ve hem ihtiyaçlarınıza, hem de mevzuata uygun bir şekilde üretilmelidir. Kanun, fabrika ve işletme sahiplerine çok sayıda yükümlülük vermiş ve bunların ihlal edilmesi halinde ağır yaptırımlar ön görmüştür. Bu nedenle, tehlikeli atık konteyneri satın alma işlemi, büyük bir titizlikle yerine getirilmelidir. Sadece uzman, profesyonel ve sektörde köklü bir geçmişi olan firmaları tercih etmek önem taşımaktadır. Ekon Konteyner, bu bakımdan sizlere en uygun kimyasal atık konteyner fiyatları ile en kaliteli hizmeti sunmaktadır. EKTE isimli seri altında ürettiğimiz atık depolama konteyneri modellerimiz, her işletmenin ihtiyaçları için uygundur.

 

Fiyat Teklifi Talebinde Bulunun

Konteyner Fiyat Teklifi