+90 (544) 679 25 04

Yangın Konteyneri

Yangına Dayanıklı Konteyner

Birçok sanayi kolunda yanıcı ve parlayıcı malzemelerin depolanması büyük riskler taşımaktadır. Yangına dayanıklı konteynerler bu ihtiyacı büyük ölçüde karşılamaktadır.

Depolanacak kimyasal malzemelerin çeşidine göre uygulanan değişik yangın söndürme sistemleri kurularak oluşacak tehlikelerin minimuma inmesi sağlanacaktır.

Bu sistemin başlıcaları köpüklü ya da co2 yangın söndürme sistemleridir. Depolanacak kimyasal maddelerin ve atıkların niteliğine ( katı, sıvı, gaz ) göre kurulacak yangın söndürme sistemine karar verilmektedir. Bazı durumlarda ortam ısısının kontrol altına alınması için iklimlendirme uygulamaları da yapılmaktadır. Tabi ki oluşacak herhangi bir yangın anında yangının çevreye yayılmaması için yangına dayanıklı konteynerin iyi bir yalıtıma sahip olması gerekmektedir.

Yangın anında otomatik kepenk sistemleri ve yangın damperleri sayesinde yangının konteyner içine hapsolması, dış ortamla irtibatının kesilmesi ve yangın söndürme sisteminin devreye girmesiyle oluşacak yangın ve patlama riski bertaraf edilmektedir.

Ekon konteyner olarak bu konuda yıllara dayanan tecrübelerin ışığında AR-GE çalışmalarının hız vererek gelişen teknolojilerden maximum yararlanmayı hedefimize koyup, inovasyon çalışmalarımızı da bu doğrultuda gerçekleştirmekteyiz.   

Fiyat Teklifi Talebinde Bulunun

Konteyner Fiyat Teklifi