+90 (544) 679 25 04

Kimyasal Atık Konteyner

Kimyasal Atık Konteyner Nedir?

Kimyasal Atık Konteyner

Mağazalarda, garajlarda ve laboratuvarlarda çalışırken, yanıcı, yağlı, tehlikeli ve hatta bulaşıcı veya bulaşıcı olmayan biyolojik tehlikeler içeren kimyasalları kullanacaksınız. Dökülmeleri temizlemek veya kullanılmış malzemelerin paçavralarını ve yan ürünlerini elden çıkarmak için doğru bir şekilde saklamak gerekir. Bu tehlikeli atık maddelerini güvenli bir şekilde elden çıkarmak için, görev için tasarlanmış tehlikeli atık konteynerlerine ihtiyacınız olacaktır.

Aksi takdirde insanları ve hatta hayvanları patojene, bakterilere veya toksine maruz bırakabilirsiniz. Yüksek para cezaları, işletmenin kapatılması ve hatta hapis cezası bile mümkündür.

Kimyasal atık konteyner, bu tehlikeli atıkları güvenli bir şekilde muhafaza edecek şekilde tasarlanmıştır. Parlak renkli polietilenden, kendiliğinden kapanan kapakları olan bu atık kapları, çürümez ya da çizilmez ve çoğu kimyasal maddeye karşı dirençlidir. 

Kimyasal Atık Konteyner Çeşitleri

Kimyasal atıklar bertaraf edilmesi için birkaç farklı tipte konteynerde toplanabilir. NIH kimyasal atık müteahhitleri, sıvı atıklar için 3 veya 5 galon plastik çözücü güvenlik kutusu (yanıcı çözücü karışımlar için), 3 veya 5 galon mavi plastik karbon ve jel ve katı atıklar için 5 galon plastik kova sağlayacaktır. Küçük miktarlarda üretilen kimyasal atıkları toplamak için değişik boyutlarda cam ve plastik şişeler kullanılabilir. Genellikle araştırmacılar kimyasal atık toplama için boş çözücü veya tampon şişeleri kullanır.

Atık kabınıza farklı kimyasal atıklar eklerken, uyumsuz karışımlar oluşturmamaya dikkat edin. (Örneğin: asitleri ve bazları, siyanürlü asitleri veya organik materyallerle oksitleyicileri karıştırmayın). Uyumsuz kimyasallar ısı, basınç, yangın, patlama, toksik gazlar veya yanıcı gazlar üretebilir. 

 

Fiyat Teklifi Talebinde Bulunun

Konteyner Fiyat Teklifi