+90 (544) 679 25 04

Soğuk Oda Konteyner

Soğuk Oda Konteyner


Soğuk Oda Konteyner Nedir?

Soğuk oda konteyner, uzun süreli depolama için kullanılan özel bir konteyner çeşididir. Soğuk oda, bilindiği üzere içine konulan malzemeleri normalde olacağından daha uzun süre boyunca saklayabilen yalıtılmış yerlerdir. Bu amaç doğrultusunda istenen dereceye kadar soğutulurlar ve nem durumları da düzenli olarak kontrol edilir. Isı ve nem açısından yalıtılan soğuk odaların içindeki atmosfer, istenen sıcaklık ve derecede tutulabilir. İşte soğuk oda konteyner modelleri de bunun aynını, kapalı ve taşınabilir bir ünitede elde etmenizi sağlar. Konteyner soğuk hava deposu ismiyle de bilinirler. Geleneksel ve bina içlerindeki soğuk odalardan hiçbir farkları yoktur. Hatta çeşitli avantajları olduğunu söylemek mümkündür.


Konteyner Tip Soğuk Oda

Soğuk oda konteyner, kapalı bir ortam içerisinde değişmez sıcaklık ve bağıl nem elde edilmesini mümkün kılar. Bu sayede, mikroorganizma gelişimini geciktirir. Mikroorganizmaların geç gelişmesi, saklanan malzeme ne olursa olsun, saklama süresini uzatır. Örneğin gıda malzemeleri saklanıyorsa, bunlar çok daha geç bozulacak ve küflenecektir. Elbette paketleme, ambalajlama ve ürünün kendisini yalıtma işlemleri de bu bakımdan önem taşımaktadır. Soğuk oda konteyner modelleri, çok değişik endüstrilerde kullanılabilir. Genel olarak uzun süreli ve güvenli depolama yapmak isteyen her endüstride kullanılmaları mümkündür. Önemli bir avantajları da, mobil üniteler olmalarıdır. Gerçekten de, soğuk oda konteyner modelleri istenen hemen her yere taşınabilir ve kurulabilir.


Soğuk Oda Konteyner Fiyatları

Bu durum, özellikle şantiye alanı gibi ideal olmayan koşullarda üretim yapan işletmeler için bir avantajdır. Soğuk oda konteyner modelleri, sadece düz bir alana ihtiyaç duyar ve özel yalıtımları sayesinde hava koşullarından etkilenmez. Bina dışında ve açık havaya kurulmaları mümkündür. Konteyner tip soğuk oda çözümleri, içlerinde bir evaporatör ve dışında ise bir kondenser barındırır. Isı ve nem kontrolünü sağlayan cihazlar bunlardır. Elbette, ihtiyaçlara ve istenen kapasiteye göre bunların boyutları ve kapasiteleri de değişiklik gösterecektir. Nitekim soğuk oda konteyner fiyatları da asıl olarak bunlara ve üretim kalitesine göre belirlenir. Ekon Konteyner, EKSO isimli seri altında satışa sunduğu konteyner tip soğuk oda modelleri ile kalite ve uygun fiyatı bir arada sunmaktadır.

 

Fiyat Teklifi Talebinde Bulunun

Konteyner Fiyat Teklifi