+90 (544) 679 25 04

Atık Yağ Depolama Konteyner

Atık Yağ Depolama Konteyner


Atık yağ depolama konteyner, isminden de tahmin edilebileceği gibi, “atık yağ” sınıfına giren zararlı atıkların depolanabildiği ve taşınabildiği konteynerlerin adıdır. Atık yağ, kapsamı son derece geniş bir tabir olup, içine çok sayıda endüstri girmektedir. Diğer bir deyişle, atık yağ oluşumu, çoğu endüstride görülebilen bir durumdur. Bazı endüstriler ise (örneğin atık motor yağı üretimi) başlı başına atık yağ üzerine kurulmuştur. Aynı nedenle, bu yağların depolanması ve geri dönüşüm işlemini yapacak firma tarafından teslim alınana dek saklanması gerekir. İşte bu depolama ve saklama işi, atık yağ depolama konteyner çeşitleri ile yapılır.


Yağ Atık Konteyneri

Yağ atık konteyneri, lisanslı taşıyıcılar atık yağı işleme ve bertaraf noktasına götürene kadar çevre ve insan sağlığına bir zarar vermeden saklayacaktır. Bu, yasal bir zorunluktur. İlgili mevzuatta, “atık yağların geçici depolanması” başlığı altında izah edilmekte olup, yine aynı mevzuatta atık yağ depolama konteyneri çeşitlerinin sahip olması gereken özellikler de belirtilmiştir. Örneğin yağ atık konteyner, kalınlığı en az 25 cm olan geçirimsiz betonarme zemin üzerine koyulmalıdır. Konteynerin bulunduğu alan yağmura karşı korunmalı ve epoksi boya ile geomembran gibi yalıtım malzemeleri ile kaplanmalıdır. Atık yağlar, geri dönüşüm yüzdesi oldukça yüksek materyaller olup, usulüne uygun saklanıp işlendiklerinde çevre ve insan sağlığına hiçbir zarar vermeden yeniden kullanılabilmeleri mümkün olmaktadır.


Atık Yağ Depolama Konteyner Satın Al

Elbette, gerek çevre ve insan sağlığını korumak, gerekse de geri dönüşüm oranını artırmak için, atık yağ depolama konteyner satın almak titizlikle araştırılması gereken bir konudur. Atık yağ konteyneri satın alma işleminden önce, üretici firmanın yeterliliği ayrıntılı bir şekilde incelenmeli, sektördeki deneyimine ve uzmanlığına dikkat edilmelidir. Zira gerekli teknik şartları taşımayan ve belirli bir kalite seviyesinin üzerinde üretilmeyen atık yağ depolama konteyner çeşitleri, kısa süre içinde yıpranacak ve arzu edilen sonucun elde edilmesi mümkün olmayacaktır. Ekon Konteyner, EKAY adı ile satışa sunduğu atık yağ depolama konteyner çeşitleri ile sizlere kalite, uzun ömür ve uygun fiyatları bir arada sunmaktadır.

 

Fiyat Teklifi Talebinde Bulunun

Konteyner Fiyat Teklifi